Aktualna sytuacja w klasie okręgowej 2017/2018 - cz. 4

Aktualna sytuacja w klasie okręgowej 2017/2018 - cz. 4

31/05/2018 | 09:40
Piotr Siczek

Do końca sezonu lubelskiej klasy okręgowej pozostały dwie kolejki. Do klasy A spadamy wraz z Orłem.

Liczba spadkowiczów z lubelskiej klasy okręgowej będzie zależała od lig II-IV. W zestawieniu zastosowano oficjalną pisownię nazw klubów według Krajowego Rejestru Sądowego oraz oficjalne nazwy miejscowości, w którym się dany klub znajduje - np. Sokół Konopnica to SokółKonopnica Kozubszczyzna.

II liga (spadek 15-18; max 2 spadną do czwartej grupy III ligi):
12. Błękitni Stargard 33 mecze/41 punktów (maksymalna liczba punktów: 44; ostatni mecze: Gryf Wejherowo)
13. STAL STALOWA WOLA 33/41 (44; MKS)
14. MKS Kluczbork 33/39 (42; Stal)
15. Znicz Pruszków 33/39 (42; OW Rybnik)
pewny spadek: WISŁA PUŁAWY, Legionovia Legionowo, Gwardia Koszalin


III liga - gr. IV (awans: 1, spadek: min 15-18, max 14-18 /ale tylko 2 lubelskie/):
1. Resovia Rzeszów 31/68 (77; Avia, KSZ, Podhale)
2. SA/MOTOR LUBLIN 31/64 (73; Orlęta, Avia, KSZ)
3. KSZ Ostrowiec Świętokrzyski 30/59 (71; MKS/Podlasie, KS, Resovia, SA/Motor)
pozostanie: KS/CHEŁMIANKA CHEŁM, Podhale Nowy Targ, Wólczanka Wólka Pełkińska, Stal Rzeszów, Wiślanie Jastkowice
9. ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI 31/40 (49; SA/Motor, Karpaty, Unia)
10. AVIA ŚWIDNIK 30/39 (51; Resovia, Spartakus, SA/Motor, Karpaty)
11. Soła Oświęcim 31/33 (42; MKS, Stal, Wiślanie)
12. Wisła Sandomierz 31/33 (42; KS, Spartakus, MKS)
13. Spartakus Daleszyce 30/32 (44; Wiślanie, Avia, Wisła, KS/Chełmianka)
14. Unia Tarnów 31/32 (41; KS/Chełmianka, Wólczanka, Orlęta)
15. MKS/PODLASIE BIAŁA PODLASKA 30/29 (41; KSZ, Karpaty, Podhale, Stal)
16. KS Jarosław 30/26 (38; Wisła, KSZ, KS/Chełmianka, Wólczanka)
17. Karpaty Krosno 30/26 (38; Wólczanka, MKS/Podlasie, Orlęta, Avia)
18. MKS Trzebinia 31/24 (33; Soła, Wiślanie, Wisła)


IV liga lubelska (awans: 1; min. spadek: min 14-16, max 12-16 /max 1 lubelski/):
awans: STAL KRAŚNIK
utrzymanie: Hetman Zamość, MKS/LEWART LUBARTÓW, Tomasovia Tomaszów Lubelski, POWIŚLAK KOŃSKOWOLA, KłosChełm Pokrówka, Kryształ Werbkowice, LUBLINIANKA LUBLIN, GÓRNIK II ŁĘCZNA, Łada Biłgoraj, Eko Różanka
12. Victoria Żmudź 27/23 (26; KłosChełm)
13. MKS/RUCH RYKI 26/18 (24; Górnik II, Roztocze)
spadek: Sokół Adamów, Roztocze Szczebrzeszyn
wycofanie: Włodawianka Włodawa


W związku ze spadkiem pierwszej drużyny Wisły do III ligi, do IV ligi lubelskiej awansuje wicemistrz klasy okręgowej. W przypadku spadku MKS-u/Ruchu z IV ligi, 13. zespół klasy okręgowej zagra baraż z najlepszym wicemistrzem z klasy A - w chwili obecnej Tur spotkałby się z LKS-em Stróża-Kolonia.

Lubelska klasa okręgowa (awans: 1; spadek: min 14-16; baraż: 13. lub nikt):
mistrzostwo (utrzymanie): Wisła II Puławy
2. Polesie Kock 28/58 (64; Piaskovia, Opolanin)
3. POM/Iskra Piotrowice 28/56 (62; Opolanin, Orion)
pozostanie: Stal Poniatowa, Granit Bychawa, SokółKonopnica Kozubszczyzna, Orion Niedrzwica Duża, Opolanin Opole Lubelskie
9. Piaskovia Piaski 28/35 (41; Polesie, Avia II)
10. Janowianka Janów Lubelski 28/33 (39; Sygnał, Stal)
11. Avia II Świdnik 28/33 (39; Garbarnia, Piaskovia)
12. Sygnał Lublin 28/33 (39; Janowianka, Granit)
13. Tur Milejów-Osada 28/33 (39; obecnie baraż; Granit, GKS)
14. GKS Niemce 28/27 (33; Orzeł, Tur)
spadek: Orzeł Urzędów, Garbarnia Kurów

W przypadku spadku jednego zespołu "lubelskiego" z IV ligi, 13. zespół klasy okręgowej zagrałby baraż z najlepszym wicemistrzem klasy A (na dziś Tur - LKS). W przypadku braku spadkowicza z IV ligi, o awans z klasy A w barażu powalczyłyby dwie najlepsze zespoły z drugich miejsc. Niezależnie od scenariusza spadków z IV ligi, spadną dwa najgorsze zespoły z każdej z trzech grup.

Lubelska klasa A (awans: 1.; baraż: najlepszy wicemistrz lub dwóch wicemistrzów; spadek: 13-14.):
awans: Unia Wilkołaz Pierwszy, Mazowsze Stężyca, Świdniczanka Świdnik Mały
2. LKS Stróża-Kolonia 24 54 (60; obecnie baraż)/KS Drzewce 24 50 (56)/Ludwiniak Ludwin-Kolonia 24 47 (53)
3. Stok Zakrzówek/Tęcza Bełżyce 24 48 (54)/Trawena Trawniki
4. Iskra Krzemień Pierwszy/Hetman Gołąb/Victoria Rybczewice
5. Płomień Trzydnik Duży/GLKS Michów/GKS Niedźwiada
6. Wieś Poniatowa/Żyrzyniak Żyrzyn/Rohland Tuszów
7. Wisła Józefów nad Wisłą/WodniakŁaziska Piotrawin/Piotrcovia Piotrków-Kolonia
8. PotokWielki Osinki/Błękitni Dys/Tajfun Ostrów Lubelski
9. Tęcza Kraśnik/Orły Kazimierz Dolny/Błękit Cyców

10. Perła Borzechów/AmatorLeopoldów Rososz 24 24 (30)/Madjan-MarinaZemborzyce Lublin (wycofanie)
11. Stal II Kraśnik (wycofanie)/KS Góra Puławska 24 24 (30)/Głusk Lublin
12. Sygnał Chodel/KS Ciecierzyn 24 21 (27)/Oleśnia Oleśniki
13. GUKS Modliborzyce 24 14 (20)/KS Bogucin 24 20 (26)/KP-Perła Rokitno
14. Ruch Popkowice 24 12 (18)/Serokomla Janowiec 24 18 (24)/KS Serniki (spadek)

Z klasy B awansują mistrzowie każdej z grup. W przypadku pozostania MKS-u/Ruchu Ryki w IV lidze, do klasy A wejdą także dwaj najlepsi wicemistrzowie, rozegrany zostanie także baraż pomiędzy pozostałymi dwoma wicemistrzami. Jeśli klub z Ryk spadnie z IV ligi, bezpośredni awans z klasy B wywalczą dwaj najlepsi wicemistrzowie lub zostaną rozegrane baraże pomiędzy wicemistrzami (najlepszy z najgorszym, drugi z trzecim). O kolejności między wicemistrzami będzie decydowała tabela z uwzględnieniem wyników meczów z drużynami z miejsc 1-11. - na chwilę obecną przedstawiono w poniższym zestawieniu liczbę punktów z drużynami z tych miejsc (w II grupie na pewno zostaną odjęte punkty za mecze z Czarnymi /wycofanie/, gdyby Dąbrowiak wyprzedził Pogoń, Wawel miałby 18 meczów i 42 punkty; w III grupie aktualna tabela /z uwzględnieniem wszystkich meczów/ wygląda tak: Gabaryty 20 48 /w najgorszym razie będą wicemistrzem/, Czarni/Orlęta 20 45, gdyby SKS był na 12., wirtualna tabela wyglądałaby tak: Gabaryty 19 45, Czarni/Orlęta 18 39.

Lubelska klasa B (awans: 1.; awans lub baraże: 2.):

1. Wisła Annopol (awans)/WilkiWilków Szczekarków-Kolonia (awans)/Gabaryty Dęblin 19 42 (48)/Perła Mełgiew (awans)
2. LKS Kowalin 18 42 (49)/Wawel Wąwolnica 18 44 (50)/Czarni-Orlęta Dęblin 18 39 (45)/Krzczonovia Krzczonów 19 37 (40)
3. Sprint Wierzchowiska Pierwsze/GLKS Elżbieta/Zawisza Garbów/Avenir Jabłonna-Majątek 18 33 (39)
4. Dzierzkowice Terpentyna/WikingLeśniczówka Poniatowa/Piekiełko Przykwa/LKS Biskupice
5. Błękitni Kierz/Drako Kowala Pierwsza/Kadet Lisów/LKS Wierzchowiska Pierwsze
6. Roztocze Batorz/Cisy Nałęczów/LKS Skrobów/Bronowice Lublin
7. Iskra II Krzemień/Stal II Poniatowa/GKS Abramów/Mila Turka
8. Kamex Polichna Czwarta/Legion Tomaszowice/LKS Kamionka/Huragan Siostrzytów
9. Perła Rudnik Szlachecki/
Czarni Puszno Godowskie (wycofanie)/KS Nasutów/LZS Krężnica Jara
10. Orion II Niedrzwica Duża/Poraj Kraczewice Prywatne/Orlęta Nowodwór/Vir Dorohucza
11. GKS Gościeradów Ukazowy/Jaworzanka Rogów/SKS Leokadiów/KS Uniszowice
12. -/Pogoń Trzebiesza/Gigant Przytoczno/-
13. -/Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska/-/-


W przypadku baraży w klasie B regulamin Lubelskiego Związku Piłki Nożnej jest nieprecyzyjny, gdyż według niego jeżeli z klasy A nie spadnie więcej niż 6 drużyn, to awans wywalczą dwaj najlepsi wicemistrzowie, a pozostali wicemistrzowie rozegrają mecz o baraż (gdyby tak było, a z IV ligi do lubelskiej klasy okręgowej spadłby jeden "lubelski" zespół, to jedna z grup w klasie A musiałaby mieć 15 zespołów, a regulamin klasy A informuje, że będą w przyszłym sezonie trzy grupy po 14 zespołów).

Warianty w niższych ligach z uwzględnieniem spadku z IV ligi (zawsze awansują mistrzowie grup z klas A i B):
a) MKS/Ruch utrzyma się:
- z "okręgówki" spadają zespoły 14.-16.
- dwaj najlepsi wicemistrzowie z A grają baraż o awans
- pozostanie najgorszego wicemistrza
- zespoły z pozostałych miejsc 3.-12. utrzymanie
- awans dwóch najlepszych wicemistrzów klas B
- baraż o awans pomiędzy pozostałymi dwoma wicemistrzami (lub utrzymanie jednego z zespołów klasy A z 13. miejsca)
b) MKS/Ruch Ryki spadnie:
- spadek zespołów 14.-16. z klasy okręgowej
- 13. zespół gra baraż z najlepszym wicemistrzem klasy A
- pozostanie dwóch najgorszych wicemistrzów klasy A
- zespoły z pozostałych miejsc 3.-12. utrzymanie w A
- awans dwóch najlepszych wicemistrzów lub baraże najlepszego z najgorszym i dwóch pozostałych