Aktualna sytuacja w klasie okręgowej 2017/2018 - cz. 5

Aktualna sytuacja w klasie okręgowej 2017/2018 - cz. 5

03/06/2018 | 22:16
Piotr Siczek

Do końca sezonu lubelskiej klasy okręgowej pozostała jeszcze jedna kolejka. Do klasy A spadniemy wraz z Orłem.

Liczba spadkowiczów z lubelskiej klasy okręgowej będzie zależała od lig II-IV. W zestawieniu zastosowano oficjalną pisownię nazw klubów według Krajowego Rejestru Sądowego oraz oficjalne nazwy miejscowości, w którym się dany klub znajduje - np. Sokół Konopnica to SokółKonopnica Kozubszczyzna.

II liga (spadek 15-18; Wisła spadła do czwartej grupy III ligi):
spadek: MKS Kluczbork, WISŁA PUŁAWY, Legionovia Legionowo, Gwardia Koszalin


III liga - gr. IV (awans: 1, spadek: 15-18 /max 1 lubelski/):
1. Resovia Rzeszów 32 mecze/71 punktów (maksymalna liczba punktów: 77; ostatnie mecze: KSZ, Podhale)
2. SA/MOTOR LUBLIN 32/67 (73; Avia, KSZ)
pozostanie: KSZ Ostrowiec Świętokrzyski , KS/CHEŁMIANKA CHEŁM, Wólczanka Wólka Pełkińska, Podhale Nowy Targ, Stal Rzeszów, Wiślanie Jastkowice, ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI, AVIA ŚWIDNIK
11. Soła Oświęcim 32/36 (42; Stal, Wiślanie)
12. Wisła Sandomierz 32/33 (39; Spartakus, MKS)
13. Spartakus Daleszyce 31/32 (41; Avia, Wisła, KS/Chełmianka)
14. Unia Tarnów 32/32 (38; Wólczanka, Orlęta)
15. MKS/PODLASIE BIAŁA PODLASKA 31/30 (39; Karpaty, Podhale, Stal)
16. KS Jarosław 31/29 (38; KSZ, KS/Chełmianka, Wólczanka)
17. Karpaty Krosno 31/26 (35; MKS/Podlasie, Orlęta, Avia)
spadek: MKS Trzebinia


IV liga lubelska (awans: 1; spadek: min 14-16, max 13-16 /max 1 lubelski/):
awans: STAL KRAŚNIK
utrzymanie: Hetman Zamość, MKS/LEWART LUBARTÓW, Tomasovia Tomaszów Lubelski, POWIŚLAK KOŃSKOWOLA, KłosChełm Pokrówka, Kryształ Werbkowice, LUBLINIANKA LUBLIN, GÓRNIK II ŁĘCZNA, Łada Biłgoraj, Eko Różanka, Victoria Żmudź
13. MKS/RUCH RYKI 27/18 (21; Roztocze)
14. Sokół Adamów 27/16 (19; Eko)
Roztocze Szczebrzeszyn
wycofanie: Włodawianka Włodawa


W związku ze spadkiem pierwszej drużyny Wisły do III ligi, do IV ligi lubelskiej awansuje wicemistrz klasy okręgowej. W przypadku spadku MKS-u/Ruchu z IV ligi, 13. zespół klasy okręgowej zagra baraż z najlepszym wicemistrzem z klasy A - w chwili obecnej Tur spotkałby się z LKS-em Stróża-Kolonia.

Lubelska klasa okręgowa (awans: 1; spadek: min 14-16; baraż: 13. lub nikt):
mistrzostwo (utrzymanie): Wisła II Puławy
awans: Polesie Kock
pozostanie: POM/Iskra Piotrowice, Granit Bychawa, Stal Poniatowa, Orion Niedrzwica Duża, SokółKonopnica Kozubszczyzna, Opolanin Opole Lubelskie
9. Sygnał Lublin 29/36 (39; Granit)
10. Avia II Świdnik 29/36 (39; Piaskovia)
11. Piaskovia Piaski 29/35 (38; Avia II)
12. Janowianka Janów Lubelski 29/33 (36; Stal)
13. Tur Milejów-Osada 29/33 (36; obecnie baraż; GKS)
14. GKS Niemce 29/30 (33; Tur)
spadek: Orzeł Urzędów, Garbarnia Kurów


W przypadku spadku jednego zespołu "lubelskiego" z IV ligi, 13. zespół klasy okręgowej zagrałby baraż z najlepszym wicemistrzem klasy A (na dziś Tur - LKS). W przypadku braku spadkowicza z IV ligi, o awans z klasy A w barażu powalczyłyby dwie najlepsze zespoły z drugich miejsc. Niezależnie od scenariusza spadków z IV ligi, spadną dwa najgorsze zespoły z każdej z trzech grup.

Lubelska klasa A (awans: 1.; baraż: najlepszy wicemistrz lub dwóch wicemistrzów; spadek: 13-14.):
awans: Unia Wilkołaz Pierwszy, Mazowsze Stężyca, Świdniczanka Świdnik Mały
2. LKS Stróża-Kolonia 25 57 (60; na pewno baraż)/KS Drzewce 25 51 (54)/Ludwiniak Ludwin-Kolonia 25 50 (53)
3. Stok Zakrzówek/Tęcza Bełżyce 25 48 (51)/Trawena Trawniki
4. Iskra Krzemień Pierwszy/Hetman Gołąb/Victoria Rybczewice
5. Płomień Trzydnik Duży/GLKS Michów/GKS Niedźwiada
6. Wieś Poniatowa/Żyrzyniak Żyrzyn/Piotrcovia Piotrków-Kolonia
7. Wisła Józefów nad Wisłą/WodniakŁaziska Piotrawin/Tajfun Ostrów Lubelski
8. PotokWielki Osinki/Błękitni Dys/Błękit Cyców
9. Tęcza Kraśnik/Orły Kazimierz Dolny/Rohland Tuszów
10. Perła Borzechów/AmatorLeopoldów Rososz/
Madjan-MarinaZemborzyce Lublin (wycofanie)
11.
Stal II Kraśnik (wycofanie)/KS Góra Puławska 25 24 (27)/Oleśnia Oleśniki
12. Sygnał Chodel/
KS Ciecierzyn 25 24 (27)/Głusk Lublin
13.
GUKS Modliborzyce 25 14 (17)/KS Bogucin 25 21 (24)/KP-Perła Rokitno
14.
RuchZadworze Popkowice 25 12 (15)/Serokomla Janowiec (spadek)/KS Serniki (spadek)

Z klasy B awansują mistrzowie każdej z grup. W przypadku pozostania MKS-u/Ruchu Ryki w IV lidze, do klasy A wejdą także dwaj najlepsi wicemistrzowie, rozegrany zostanie także baraż pomiędzy pozostałymi dwoma wicemistrzami. Jeśli klub z Ryk spadnie z IV ligi, zostaną rozegrane baraże pomiędzy wicemistrzami (najlepszy z najgorszym /Wawel z Krzczonovią/, drugi z trzecim /Kowalin z Czarnymi-Orlętami/). O kolejności między wicemistrzami będzie decydowała tabela z uwzględnieniem wyników meczów z drużynami z miejsc 1-11. - na chwilę obecną przedstawiono w poniższym zestawieniu liczbę punktów z drużynami z tych miejsc (w II grupie zostaną odjęte punkty za mecze z Czarnymi /wycofanie/ i Dąbrowiakiem; w III grupie aktualna tabela /z uwzględnieniem wszystkich meczów/ wygląda tak: Gabaryty 21 49 /w najgorszym razie będą wicemistrzem/, Czarni/Orlęta 21 48, gdyby SKS był na 12., wirtualna tabela wyglądałaby tak: Gabaryty 19 43, Czarni/Orlęta 19 42).

Lubelska klasa B (awans: 1.; awans lub baraże: 2.):
1. Wisła Annopol (awans)/WilkiWilków Szczekarków-Kolonia (awans)/Gabaryty Dęblin 20 46/Perła Mełgiew (awans)
2. LKS Kowalin 18 42 (48)/Wawel Wąwolnica 19 47 (50)/Czarni-Orlęta Dęblin 19 42 (45)/Krzczonovia Krzczonów 19 37 (40)
3. Sprint Wierzchowiska Pierwsze/WikingLeśniczówka Poniatowa/Zawisza Garbów/Avenir Jabłonna-Majątek
4. Błękitni Kierz/GLKS Elżbieta/Piekiełko Przykwa/LKS Biskupice
5. Dzierzkowice Terpentyna/Cisy Nałęczów/Kadet Lisów/LKS Wierzchowiska Pierwsze
6. Roztocze Batorz/Drako Kowala Pierwsza/LKS Skrobów/Mila Turka
7. Iskra II Krzemień/Legion Tomaszowice/LKS Kamionka/Bronowice Lublin
8. Kamex Polichna Czwarta/Stal II Poniatowa/GKS Abramów/LZS Krężnica Jara

9. Perła Rudnik Szlachecki/Czarni Puszno Godowskie (wycofanie)/KS Nasutów/Huragan Siostrzytów
10. Orion II Niedrzwica Duża/Poraj Kraczewice Prywatne/Orlęta Nowodwór/Vir Dorohucza
11. GKS Gościeradów Ukazowy/Jaworzanka Rogów/SKS Leokadiów/KS Uniszowice
12. -/Pogoń Trzebiesza/Gigant Przytoczno/-
13. -/Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska/-/-


W przypadku baraży w klasie B regulamin Lubelskiego Związku Piłki Nożnej jest nieprecyzyjny, gdyż według niego jeżeli z klasy A nie spadnie więcej niż 6 drużyn, to awans wywalczą dwaj najlepsi wicemistrzowie, a pozostali wicemistrzowie rozegrają mecz o baraż (gdyby tak było, a z IV ligi do lubelskiej klasy okręgowej spadłby jeden "lubelski" zespół, to jedna z grup w klasie A musiałaby mieć 15 zespołów, a regulamin klasy A informuje, że będą w przyszłym sezonie trzy grupy po 14 zespołów).

Warianty w niższych ligach z uwzględnieniem spadku z IV ligi (zawsze awansują mistrzowie grup z klas A i B):
a) MKS/Ruch utrzyma się:
- z "okręgówki" spadają zespoły 14.-16.
- dwaj najlepsi wicemistrzowie z A grają baraż o awans
- pozostanie najgorszego wicemistrza
- zespoły z pozostałych miejsc 3.-12. utrzymanie
- awans dwóch najlepszych wicemistrzów klas B
- baraż o awans pomiędzy pozostałymi dwoma wicemistrzami (lub utrzymanie jednego z zespołów klasy A z 13. miejsca)
b) MKS/Ruch Ryki spadnie:
- spadek zespołów 14.-16. z klasy okręgowej
- 13. zespół gra baraż z najlepszym wicemistrzem klasy A
- pozostanie dwóch najgorszych wicemistrzów klasy A
- zespoły z pozostałych miejsc 3.-12. utrzymanie w A
- awans dwóch najlepszych wicemistrzów lub baraże najlepszego z najgorszym i dwóch pozostałych