Aktualna sytuacja w klasie okręgowej 2017/2018 - cz. 6

Aktualna sytuacja w klasie okręgowej 2017/2018 - cz. 6

10/06/2018 | 22:31
Piotr Siczek

Lubelska klasa okręgowa zakończyła sezon. Do klasy A spadliśmy już wcześniej wraz z Orłem. Wiadomo już także, że nie utrzymał się GKS Niemce.

Liczba spadkowiczów z lubelskiej klasy okręgowej będzie zależała od lig II-IV. W zestawieniu zastosowano oficjalną pisownię nazw klubów według Krajowego Rejestru Sądowego oraz oficjalne nazwy miejscowości, w którym się dany klub znajduje - np. Sokół Konopnica to SokółKonopnica Kozubszczyzna.

II liga (spadek 15-18; Wisła spadła do czwartej grupy III ligi):
spadek: MKS Kluczbork, WISŁA PUŁAWY, Legionovia Legionowo, Gwardia Koszalin

III liga - gr. IV (awans: 1, spadek: 15-18 /max 1 lubelski/):
awans: Resovia Rzeszów
pozostanie: SA/MOTOR LUBLIN, KSZ Ostrowiec Świętokrzyski , KS/CHEŁMIANKA CHEŁM, Podhale Nowy Targ, Wólczanka Wólka Pełkińska, Stal Rzeszów, Wiślanie Jastkowice, ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI, AVIA ŚWIDNIK, Soła Oświęcim, Spartakus Daleszyce
13. MKS/PODLASIE BIAŁA PODLASKA 33 mecze/36 punktów (maksymalna liczba punktów: 39; ostatni mecz: Stal; możliwy spadek do lubelskiej IV ligi)
14. Unia Tarnów 33/35 (38; Orlęta)
15. Wisła Sandomierz 33/33 (36; MKS)
16. KS Jarosław 33/32 (35; Wólczanka)
spadek: Karpaty Krosno, MKS Trzebinia


Gdyby z III ligi spadł MKS/Podlasie, z IV ligi spadłby MKS/Ruch.

IV liga lubelska (awans: 1; spadek: min 14-16, max 13-16 /max 1 lubelski/):
awans: STAL KRAŚNIK
utrzymanie: Hetman Zamość, Tomasovia Tomaszów Lubelski, MKS/LEWART LUBARTÓW, POWIŚLAK KOŃSKOWOLA, KłosChełm Pokrówka, LUBLINIANKA LUBLIN, Kryształ Werbkowice, GÓRNIK II ŁĘCZNA, Łada Biłgoraj, Eko Różanka, Victoria Żmudź
13. MKS/RUCH RYKI
pewny spadek: Sokół Adamów, Roztocze Szczebrzeszyn, Włodawianka Włodawa

W związku ze spadkiem pierwszej drużyny Wisły do III ligi, do IV ligi lubelskiej awansuje wicemistrz klasy okręgowej. W przypadku spadku MKS-u/Ruchu z IV ligi, Janowianka zagra baraż z LKS-em Stróża-Kolonia.

Lubelska klasa okręgowa (awans: 1; spadek: min 14-16; baraż: 13. lub nikt):
mistrzostwo (utrzymanie): Wisła II Puławy
awans: Polesie Kock
pozostanie: POM/Iskra Piotrowice, Granit Bychawa, Stal Poniatowa, SokółKonopnica Kozubszczyzna, Opolanin Opole Lubelskie, Orion Niedrzwica Duża, Piaskovia Piaski, Sygnał Lublin, Tur Milejów-Osada, Avia II Świdnik
13. Janowianka Janów Lubelski
spadek: GKS Niemce, Orzeł Urzędów, Garbarnia Kurów

W przypadku utrzymania MKS-u/Ruchu w IV lidze, o awans z klasy A w barażu powalczyłyby LKS Stróża-Kolonia z KS-em Drzewce. W przypadku spadku ryckiego klubu z IV ligi, Janowianka zagrałaby baraż z LKS-em.

Lubelska klasa A (awans: 1.; baraż: najlepszy wicemistrz lub dwóch wicemistrzów; spadek: 13-14.):
awans: Unia Wilkołaz Pierwszy, Mazowsze Stężyca, Świdniczanka Świdnik Mały
2. LKS Stróża-Kolonia 60 (baraż)/KS Drzewce 54 (być może baraż)/Ludwiniak Ludwin-Kolonia
3. Stok Zakrzówek/Tęcza Bełżyce/Trawena Trawniki
4. Iskra Krzemień Pierwszy/GLKS Michów/Victoria Rybczewice Drugie
5. Płomień Trzydnik Duży/Hetman Gołąb/GKS Niedźwiada
6. Wieś Poniatowa/Żyrzyniak Żyrzyn/Tajfun Ostrów Lubelski
7. Wisła Józefów nad Wisłą/WodniakŁaziska Piotrawin/Błękit Cyców
8. PotokWielki Osinki/Błękitni Dys/Rohland Tuszów
9. Tęcza Kraśnik/Orły Kazimierz Dolny/Piotrcovia Piotrków-Kolonia
10. Perła Borzechów/AmatorLeopoldów Rososz/Madjan-MarinaZemborzyce Lublin (wycofanie)
11. Sygnał Chodel/KS Ciecierzyn/Oleśnia Oleśniki
12. Stal II Kraśnik (wycofanie)/KS Góra Puławska/Głusk Lublin
13. RuchZadworze Popkowice/KS Bogucin/KP-Perła Rokitno
14. GUKS Modliborzyce/Serokomla Janowiec/KS Serniki

Z klasy B awansują mistrzowie każdej z grup. W przypadku pozostania MKS-u/Ruchu Ryki w IV lidze, do klasy A wejdą także dwaj najlepsi wicemistrzowie (Wawel i LKS), rozegrany zostanie także baraż pomiędzy pozostałymi dwoma wicemistrzami (Czarnymi-Orlętami z Krzczonovią). Jeśli klub z Ryk spadnie z IV ligi, zostaną rozegrane baraże pomiędzy wicemistrzami (najlepszy z najgorszym /Wawel z Krzczonovią/, drugi z trzecim /Kowalin z Czarnymi-Orlętami/). O kolejności między wicemistrzami zdecydowała tabela z uwzględnieniem wyników meczów z drużynami z miejsc 1-11.

Lubelska klasa B (awans: 1.; awans lub baraże: 2.):

1. Wisła Annopol/WilkiWilków Szczekarków-Kolonia/Gabaryty Dęblin/Perła Mełgiew
2. LKS Kowalin 48 (awans lub baraż)/Wawel Wąwolnica 48 (awans lub baraż)/Czarni-Orlęta Dęblin 45/Krzczonovia Krzczonów 37
3. Dzierzkowice Terpentyna/WikingLeśniczówka Poniatowa/Zawisza Garbów/Avenir Jabłonna-Majątek
4. Sprint Wierzchowiska Pierwsze/Cisy Nałęczów/Piekiełko Przykwa/LKS Wierzchowiska
5. Błękitni Kierz/GLKS Elżbieta/Kadet Lisów/Huragan Siostrzytów
6. Roztocze Batorz/Drako Kowala Pierwsza/LKS Skrobów/LKS Biskupice
7. Kamex Polichna Czwarta/Stal II Poniatowa/LKS Kamionka/LZS Krężnica Jara
8. Perła Rudnik Szlachecki/Legion Tomaszowice/GKS Abramów/Mila Turka
9. Iskra II Krzemień/Czarni Puszno Godowskie (wycofanie)/KS Nasutów/Bronowice Lublin
10. Orion II Niedrzwica Duża/Poraj Kraczewice Prywatne/Orlęta Nowodwór/Vir Dorohucza
11. GKS Gościeradów Ukazowy/Jaworzanka Rogów/SKS Leokadiów/KS Uniszowice
12. -/Pogoń Trzebiesza/Gigant Przytoczno/-
13. -/Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska/-/-

W przypadku baraży w klasie B regulamin Lubelskiego Związku Piłki Nożnej jest nieprecyzyjny, gdyż według niego jeżeli z klasy A nie spadnie więcej niż 6 drużyn, to awans wywalczą dwaj najlepsi wicemistrzowie, a pozostali wicemistrzowie rozegrają mecz o baraż (gdyby tak było, a z IV ligi do lubelskiej klasy okręgowej spadłby jeden "lubelski" zespół, to jedna z grup w klasie A musiałaby mieć 15 zespołów, a regulamin klasy A informuje, że będą w przyszłym sezonie trzy grupy po 14 zespołów).

Warianty w niższych ligach z uwzględnieniem spadku z IV ligi (zawsze awansują mistrzowie grup z klas A i B):
a) MKS/Ruch utrzyma się:
- z "okręgówki" spadają zespoły 14.-16.
- dwaj najlepsi wicemistrzowie z A grają baraż o awans
- pozostanie najgorszego wicemistrza
- zespoły z pozostałych miejsc 3.-12. utrzymanie
- awans dwóch najlepszych wicemistrzów klas B
- baraż o awans pomiędzy pozostałymi dwoma wicemistrzami (lub utrzymanie jednego z zespołów klasy A z 13. miejsca)
b) MKS/Ruch Ryki spadnie:
- spadek zespołów 14.-16. z klasy okręgowej
- 13. zespół gra baraż z najlepszym wicemistrzem klasy A
- pozostanie dwóch najgorszych wicemistrzów klasy A
- zespoły z pozostałych miejsc 3.-12. utrzymanie w A
- awans dwóch najlepszych wicemistrzów lub baraże najlepszego z najgorszym i dwóch pozostałych