Aktualna sytuacja w klasie okręgowej 2017/2018 - cz. 7

Aktualna sytuacja w klasie okręgowej 2017/2018 - cz. 7

25/06/2018 | 11:48
Piotr Siczek

Wszystkie rozgrywki w okręgu lubelskim zakończyły się.

Liczba spadkowiczów z lubelskiej klasy okręgowej zależała od lig II-IV. W zestawieniu zastosowano oficjalną pisownię nazw klubów według Krajowego Rejestru Sądowego oraz oficjalne nazwy miejscowości, w którym się dany klub znajduje - np. Sokół Konopnica to SokółKonopnica Kozubszczyzna.

II liga (spadek 15-18; Wisła spadła do czwartej grupy III ligi):
spadek: MKS Kluczbork, WISŁA PUŁAWY, Legionovia Legionowo, Gwardia Koszalin

III liga - gr. IV (awans: 1, spadek: 15-18 /max 1 lubelski/):
awans: Resovia Rzeszów
pozostanie: SA/MOTOR LUBLIN, KSZ Ostrowiec Świętokrzyski , KS/CHEŁMIANKA CHEŁM, Podhale Nowy Targ, Stal Rzeszów, Wólczanka Wólka Pełkińska, Wiślanie Jastkowice, ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI, AVIA ŚWIDNIK, Soła Oświęcim, Spartakus Daleszyce, MKS/PODLASIE BIAŁA PODLASKA, Wisła Sandomierz
spadek: KS Jarosław, Unia Tarnów, Karpaty Krosno, MKS Trzebinia


IV liga lubelska (awans: 1; spadek: min 14-16, max 13-16 /max 1 lubelski/):
awans: STAL KRAŚNIK
utrzymanie: Hetman Zamość, Tomasovia Tomaszów Lubelski, MKS/LEWART LUBARTÓW, POWIŚLAK KOŃSKOWOLA, KłosChełm Pokrówka, LUBLINIANKA LUBLIN, Kryształ Werbkowice, GÓRNIK II ŁĘCZNA, Łada Biłgoraj, Eko Różanka, Victoria Żmudź, MKS/RUCH RYKI
spadek: Sokół Adamów, Roztocze Szczebrzeszyn, Włodawianka Włodawa


Wisła spadła z II ligi, więc rezerwy nie mogły awansować. Promocję uzyskało Polesie.

Lubelska klasa okręgowa (awans: najlepsza drużyna poza Wisłą; spadek: 14-16):
mistrzostwo (utrzymanie): Wisła II Puławy
awans: Polesie Kock
pozostanie: POM/Iskra Piotrowice, Granit Bychawa, Stal Poniatowa, SokółKonopnica Kozubszczyzna, Opolanin Opole Lubelskie, Orion Niedrzwica Duża, Piaskovia Piaski, Sygnał Lublin, Tur Milejów-Osada, Avia II Świdnik, Janowianka Janów Lubelski
spadek: GKS Niemce, Orzeł Urzędów, Garbarnia Kurów

Lubelska klasa A (awans: 1. + LKS Stróża-Kolonia po wygranej 4:1 w dwumeczu z KS-em; spadek: 13-14.):
awans: Unia Wilkołaz Pierwszy, Mazowsze Stężyca, Świdniczanka Świdnik Mały
2. LKS Stróża-Kolonia/KS Drzewce/Ludwiniak Ludwin-Kolonia
3. Stok Zakrzówek/Tęcza Bełżyce/Trawena Trawniki
4. Iskra Krzemień Pierwszy/GLKS Michów/Victoria Rybczewice Drugie
5. Płomień Trzydnik Duży/Hetman Gołąb/GKS Niedźwiada
6. Wieś Poniatowa/Żyrzyniak Żyrzyn/Tajfun Ostrów Lubelski
7. Wisła Józefów nad Wisłą/WodniakŁaziska Piotrawin/Błękit Cyców
8. PotokWielki Osinki/Błękitni Dys/Rohland Tuszów
9. Tęcza Kraśnik/Orły Kazimierz Dolny/Piotrcovia Piotrków-Kolonia
10. Perła Borzechów/AmatorLeopoldów Rososz/Madjan-MarinaZemborzyce Lublin (wycofanie)
11. Sygnał Chodel/KS Ciecierzyn/Oleśnia Oleśniki
12. Stal II Kraśnik (wycofanie)/KS Góra Puławska/Głusk Lublin
13. RuchZadworze Popkowice/KS Bogucin/KP-Perła Rokitno
14. GUKS Modliborzyce/Serokomla Janowiec/KS Serniki

Z klasy B awansowali mistrzowie każdej z grup, dwaj najlepsi wicemistrzowie (Wawel i LKS), rozegrany został także baraż Czarnych-Orląt z Krzczonovią (3:5 w dwumeczu). W trakcie sezonu wycofali się Czarni.

Lubelska klasa B (awans: 1.; awans lub baraże: 2.):
1. Wisła Annopol/WilkiWilków Szczekarków-Kolonia/Gabaryty Dęblin/Perła Mełgiew
2. LKS Kowalin/Wawel Wąwolnica/Czarni-Orlęta Dęblin/Krzczonovia Krzczonów
3. Dzierzkowice Terpentyna/WikingLeśniczówka Poniatowa/Zawisza Garbów/Avenir Jabłonna-Majątek
4. Sprint Wierzchowiska Pierwsze/Cisy Nałęczów/Piekiełko Przykwa/LKS Wierzchowiska
5. Błękitni Kierz/GLKS Elżbieta/Kadet Lisów/Huragan Siostrzytów
6. Roztocze Batorz/Drako Kowala Pierwsza/LKS Skrobów/LKS Biskupice
7. Kamex Polichna Czwarta/Stal II Poniatowa/LKS Kamionka/LZS Krężnica Jara
8. Perła Rudnik Szlachecki/Legion Tomaszowice/GKS Abramów/Mila Turka
9. Iskra II Krzemień Pierwszy/Czarni Puszno Godowskie/KS Nasutów/Bronowice Lublin
10. Orion II Niedrzwica Duża/Poraj Kraczewice Prywatne/Orlęta Nowodwór/Vir Dorohucza
11. GKS Gościeradów Ukazowy/Jaworzanka Rogów/SKS Leokadiów/KS Uniszowice
12. -/Pogoń Trzebiesza/Gigant Przytoczno/-
13. -/Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska/-/-

Tak jak już wspominaliśmy, w klasie B wystąpi druga drużyna Garbarni, a także Powiślak II Końskowola. Swoje drużyny wycofają także prawdopodobnie: GUKS Modliborzyce, WikingLeśniczówka Poniatowa, Stal II Poniatowa, Orion II Niedrzwica Duża. Wbrew wcześniejszym doniesieniom Iskra II Krzemień Pierwszy jednak nadal będzie grała w klasie B.